معاون برق و انرژی وزیر نیرو:ظرفيت نصب شده انرژي‌هاي نو به 4 هزار مگاوات مي‌رسد

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: ما متعهدیم تا پایان دولت دوازدهم چیزی نزدیک به 20 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی را که حدود 4000 مگاوات آن از محل انرژی‌های نو است، به بهره برداری برسانیم.
به گزارش خبرنگار ماهنامه تاسیسات برق ساختمان ، “همایون حائری” معاون برق و انرژی وزیر نیرو در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق اظهار داشت: صنعت برق کشور براساس برنامه‌های وزیر نیرو تعهد دارد تا پایان دولت دوازدهم میزان تلفات شبکه برق کشور را به زیر 10 درصد، راندمان نیروگاهی را به بالای 40 درصد برساند.
وی اضافه کرد: همچنین ما متعهدیم تا پایان دولت دوازدهم چیزی نزدیک به 20 هزار مگاوات ظرفیت جدید را که حدود 4000 مگاوات آن از محل انرژی‌های نو خواهد بود را به بهره برداری برسانیم.
وی تصریح کرد: تا پایان دولت دوازدهم نسبت انرژی‌های نو نصب شده به کل انرژی نصب شده کشور باید به حداقل 4.5 درصد برسد.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی می‌بایست بیش از آنچه که اکنون انجام می‌شود را صورت دهیم چرا که کشور ما هم از نظر کالا و هم از نظر تخصص مهندسی جزو کشورهای برتر بویژه در منطقه خاورمیانه است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین ما باید در راستای هوشمندسازی شبکه برق و کاهش میزان خاموشی‌ها در کشور قدم‌های بزرگی را برداریم و این امر را به راحتی می‌توان از طریق استفاده از پتانسیل نخبگان دانشگاهی با کمترین زمان و هزینه ممکن به سرانجام رسانید.
حائری با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای کاهش میزان مصرف بویژه برای تابستان سال 97 گفت: برنامه وزارت نیرو این است در تابستان سال آتی که اوج مصرف برق اتفاق می افتد میزان مدیریت مصرف را به 10 درصد برسانیم.
وی یادآوری کرد: برنامه دیگر وزارت نیرو در بخش برق استفاده از توربین‌های کلاس F در حداقل 4500 تا 5 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی کشور است که این امر می‌تواند نقش به سزایی در افزایش متوسط راندمان نیرو. گاهی کشور داشته باشد.
گفتنی است، در این گردهمایی وزیر نیرو، معاون برق و انرژی و مدیران ارشد صنعت برق در استان‌ها حضور داشتند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *